22 Nisan 2010 Perşembe

Kemani Sarı Saygın taburcu oldu.

Böbrek Taşı kırma tedavisi gördüğü hastaneden taburcu olan Kemani Sarı Saygın, mutluluğunu sevenleriyle paylaştı.

Hastalığının teşhis ve tedavi aşamasında görüntü vermekten kaçınan efsane kemani, ilk kez basının karşısına çıktı. Hastalığa yakalandığı günden bu yana sevenlerinin kendisini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını söyleyen ünlü sanatçı, tedavi sürecinin çok başarılı geçtiğini ifade etti. Türkiye ve dünyanın dört bir yanından gelen destek telefonlarının kendisini çok mutlu ettiğini belirten kemani, “Sevenlerim beni yalnız bırakmadılar. Allah hepsinden razı olsun. Yüz binlerce kişinin bana topluca dua ettiğini bilmek kadar güzel bir duygu yok. İddia ediyorum, şimdi 30 yaş daha gençleştim.” diye konuştu.

Başarılı bir tedavi süreci yaşadığını anlatan sanatçı, hiçbir zaman pes etmediğini ifade etti. Yaşadığı rahatsızlığı Allah’ın bir mükafatı olarak değerlendiren kemani, yedi günlük tedavi süresinin altı günlük diliminde keman ve konturbas çaldığını açıkladı. Dört albümlük repertuar hazırladığını bildiren sanatçı, bunu ticari amaçla yapmadığını vurguladı. Kemani Sarı Saygın sevenlerine 22-23 temmuz’da Almanya’da konser yapacağı müjdesini de verdi. Sahneyi çok özlediğini ifade eden sanatçı, tedavi sürecinde izin alarak hastaneden çıktığı sırada yolda karşılaştığı bir kişinin, idrar sondası yüzünden kendisinden kaçtığını ve bu olayın kendisini çok derinden yaraladığını anlattı.

Yakalandığı hastalığın tedavisinin çok pahalı olduğunu da belirten kemani sözlerini şöyle sürdürdü: “Hastalık çok yoğun bir tedavi gerektiriyor. Bu nedenle çok paranız yoksa tedavi şansınız azalıyor. Eğer benim birikimlerim, dostlarım ve hastanenin desteği olmasaydı durum çok daha farklı olabilirdi. Bunu yaşayarak gördüğüm için bir vakıf kurup gerekli tedaviyi yaptıramayanlara destek olmak istiyorum.”

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder