14 Mayıs 2010 Cuma

Kemani Sarı Saygın kermes düzenledi.

Zuhuratbaba'daki gönüllü ev hanımları tarafından nesli tükenmeye yüz tutan Güney Amerika Yeşil Başlı Gövel İguanaları yararına kermes düzenlendi .Kermes 15 gün devam edecek.
Evlerinde hazırlamış oldukları yiyecek ve eşyaları kermeste sergileyen ev hanımları bunları satarak gelirini Güney Amerika Yeşil Başlı Gövel İguanaları yaşatmak için kullanacak.

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastanesi iç bahçesinde açılan kermeste her türlü yiyeceği bulmak mümkün. Gönüllü ev hanımları yapmış olduğu el işlerini de kermeste ucuz fiyata satıyorlar.

Kermeste görüştüğümüz ev hanımları "Arkadaşlar gönüllü olarak bir araya geldik.Boş oturmayalım dedik.Görev paylaşımı yaptık.Herkes yaptığı en güzel işi yaparak bize getirdi. Bizde bunu burada satıyoruz dediler. Ünlü sanatçı Kemani Saygın Beye himmetlerinden dolayı teşekkür etmeyi ihmal etmeyen gönüllü ev hanımları nesli tükenmekte olan Güney Amerika yeşil başlı gövel iguanaları için bizim de çorbada tuzumuz bulunsun " dediler.
Kermes sırasında standlar arasında gezip satışla birebir ilgilenen kemani ile kısa bir röportaj yaptık. Kendisi bu tür etkinliklere her zaman destek verdiğini, geçen aylarda bu sefer amazon hipopotamları'nı yaşatmak için kermes düzenlediğini açıklayıp " Her zaman hayvanseverlerin yanındayım. Ben yıllardır nesli tükenen hayvanları korumak ve yaşatmak için canımı dişime takıp uğraşıyorum. Bu benim için bir hobi değil bir görevdir. Herkesin de böyle bir görev anlayışı içinde hareket etmesi, dünyamızın daha yaşanılır bir dünya haline gelmesi, nesli tükenen canlıların kurtulması için çok önemli. Bundan sonraki albümümün bütün gelirini yeşil başlı gövel iguanalar için harcamaya yemin ettim." diyerek gözyaşları içinde kermeste satılan havluya gözlerini silerek konsultasyon için psikiyatriye doğru yol aldı.

Açılan Kermes 5 Mayıs-20 Mayıs arası 15 gün devam edecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder